Агуеро с гол, асистенция и контузия, Сити отново е на върха

Серхио Агуеро и Бернардо Силва се отчетоха с по гол и асистенция Снимка: Getty Images
Серхио Агуеро и Бернардо Силва се отчетоха с по гол и асистенция

Серхио Агуеро се отчете с гол и асистенция при победата на Манчестър Сити с 2:0 над Фулъм на „Крейвън Котидж“. Другият гол, както и асистенцията за попадението на Агуеро пък принадлежаха на Бернардо Силва.

Лошата новина за „гражданите“ от двубоя дойде в 57-ата минута, когато Агуеро трябва да бъде сменен принудително.

Сити загради Фулъм още в началото и го натика в собственото му наказателно поле. Резултатът не закъсня и след само пет минути игра „гражданите“ водеха в резултата след страхотен удар на Бернардо Силва от границата на наказателното поле.

В 27-ата Сити вкара и втори гол. Този път Силва асистира на Серхио Агуеро. Бернардо открадна топката и я подаде към аржентинеца, който мина между трима защитници и с изящен прехвърлящ удар от малък ъгъл преодоля Серхио Рико.

През втората част „гражданите“ намалиха темпото, а малко след почивката Пеп Гуардиола бе принуден да извади от игра Серхио Агуеро, който изглежда, че бе получил лека травма. На мястото на аржентинеца на терена се появи Габриел Жезус, но усетил, че вече си е осигурил победата, Сити реши да не хвърля допълнителни усилия в търсене на по-изразителна такава.

10 минути преди края хубава комбинация между Рахийм Стърлинг и Кайл Уокър можеше да доведе до трети гол в полза на гостите, но ударът на английския бранител срещна страничната греда.

Победата върна Сити на върха в класирането. Тимът на Пеп Гуардиола има точка аванс пред Ливърпул, след като и двата отбора са изиграли по 31 мача. Загубата пък бе осма поред за Фулъм, а тимът остава на предпоследното място с едва 17 точки, на цели 13 от спасението.