Сари надхитри напълно Гуардиола в големия тактически сблъсък

Сари и Челси изнесоха открит урок по тактика на Сити и Гуардиола Снимка: Getty Images
Сари и Челси изнесоха открит урок по тактика на Сити и Гуардиола

Маурицио Сари спечели тактическия сблъсък срещу Пеп Гуардиола, след като изведе своя Челси до победа с 2:0 срещу гостуващия шампион Манчестър Сити.

„Гражданите“ имаха владението на топката през почти пълните 90 минути, но липсата на контузения Серхио Агуеро си каза думата, а защитата на Челси тотално обезличи атакуващите играчи на Сити.

Първата по-опасна ситуация пред двете врати дойде в 32-рата минута, когато Кепа спаси удар на Сане, след което Рюдигер изчисти добавката на Бернардо Силва. Секунди по-късно Стърлинг развинти Алонсо по десния фланг, пусна топката към Сане, който имаше шанс да се рапише, но шутът му този път бе блокиран от Аспиликуета.

Изненадващо, Челси поведе с единствената си възможност след бърза контра, започната с прекрасен дълъг диагонален пас на Давид Луис. Накрая топката стигна до Азар, който пусна нисък пас към точката за изпълнение на дузпа, където Канте връхлетя върху нея и с мощен удар я заби под горната греда на Едерсон.

Втората част започна с натиск на Челси и добър удар на Вилиан от пряк свободен удар, спасен от Едерсон. След това Сити пое пълен контрол върху мача и обсади вратата на Кепа, но така и не стигаше до чиста голова ситуация.

И отново, както през първата част, вместо „гражданите“ да отбележат, това направи Челси. Домакините се възползваха от първия си корнер, който дойде чак в 78-ата минута. Азар центрира, Давид Луис успя да се измъкне и с глава направи резултата 2:0.

Повторенията обаче показаха, че реферът Майкъл Оливър допусна грешка при отсъждането на ъгловия удар, тъй като при удара на Рос Баркли, след който дойде корнерът, нямаше рикошет в играч на Сити.

В самия край Габриел Жезус имаше шанс да отбележи почетно попадение за гостите, но не успя да се възползва от една подарена топка от защитата на Челси и ударът му от точката за изпълнение на дузпа бе отразен от Кепа.

Победата на Челси остави Ливърпул, който по-рано днес раби Борнемут с 4:0, начело в класирането. „Червените“ имат 42 точки, с една по-малко е Сити, а Челси вече е трети с 34 – наравно с Арсенал, но с по-добра голова разлика от „артилеристите“.