Ботев повали Локо в Битката за Пловдив

Мачът се игра пред празни трибуни. Снимка: PlovdivDerby.com
Мачът се игра пред празни трибуни.

Ботев спечели Битката за Пловдив срещу Локомотив, поваляйки градския съперник с 3:0 в Коматево.

Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказанието, което от БФС наложиха на пловдивските грандове.

Локомотив завърши мача с човек по-малко заради червен картон на Ванчо Траянов.

Ботев откри резултата още преди да изминал четвърт час. Неделев изведе Алфонсо сам срещу вратаря, бразилецът преодоля Пиргов и изпрати топката в мрежата на Локо за 1:0.

Постепенно Локо изравни играта и имаше възможност да върне попадението преди почивката, но до края на полувремето нов гол не падна.

В началото на второто Ботев ликуваше за втори път. Тодор Неделев се разписа в 51-та минута заради игра с ръка на Ивайло Марков, който спря с ръка удар към вратата.

Положението за "смърфовете" стана безнадежно, след като Ванчо Траянов спря с нарушение опасна атака на Цветомир Панов и бе изгонен с втори жълт картон.

Ботев се възползва от численото си преимущество и реализира и трети гол чрез Ндонгала.