Пореден гениален мач на Меси с хеттрик и две асистенции

Меси поведе Барса към разгрома и към нови три точки пред вторите в класирането Снимка: Getty Images
Меси поведе Барса към разгрома и към нови три точки пред вторите в класирането

Барселона разби Леванте като гост с 5:0 в още един феноменален мач на Лионел Меси.

Петият най-добър футболист в света според класирането за "Златната топка" отбеляза хеттрик, а преди това даде изключителна асистенция на Луис Суарес за първия гол в мача. В края аржентинецът записа и още една асистенция.

Домакините започнаха добре и даже уцелиха гредата малко преди Барселона да открие резултата.

В 35-ата минута Меси навърза няколко противници и между тях пусна остро центриране към Суарес, който засече от въздуха за 1:0.

Малко преди края на полувремето Меси получи топката при контраатака, влезе на скорост отдясно и светкавично завърши за 2:0.

В самото начало на втората част Меси покачи на 3:0, а в 60-ата минута оформи хеттрика си след страхотна комбинация със Суарес и Артуро Видал.

В края се разписа и Жерар Пике, който оползотвори подаване на героя на мача и отбеляза между краката на вратаря.

В класирането Барса е начело с 34 т., с 3 повече от Севиля и Атлетико Мадрид.