Холандия съсипа Португалия за едно полувреме

Роналдо игра до 68-ата минута в този мач, който португалците няма да искат да си спомнят Снимка: Getty Images

Холандия надви категорично с 3:0 европейския шампион Португалия в контролен мач, изигран в Женева.

"Лалетата" си свършиха работата още през първото полувреме и заслужено се оттеглиха с три гола преднина. В 12-ата минута Мемфис Депай завърши добра контраатака на отбора си и откри резултата. В 33-ата минута Райън Бабел беше оставен сам и засече с глава отблизо центриране отдясно на Де Лихт - 2:0.

В добавеното време на първата част Върджил Ван Дайк получи центриране от пряк свободен удар и прати във вратата за 3:0.

След почивката смените накъсаха играта, а в 62-ата минута Кансело от португалците беше изгонен за втори жълт картон. Кристиано Роналдо беше сменен малко по-късно и Португалия така и не успя да направи нещо смислено до края.