Машината на Гуардиола подчини и Юнайтед

Разликата между двата отбора вече е 11 точки. Снимка: Getty
Разликата между двата отбора вече е 11 точки.

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в на "Олд Трафорд" в 175-ото дерби между двата отбора. Давид Силва откри резултата в края на първото полувреме, а двата отбора се прибраха на почивката при 1:1, след като Маркъс Рашфорд изравни. В началото на втората част Николас Отамеди оформи крайния резултат.

Началото на мача беше за лидерите, които в първите 15 минути имаха две възможности за гол, порпуснати от Рахим Стърлинг и Габриел Жезус.

Две минути преди края на първото полувреме Сити поведе в резултата чрез Давид Силва. Само две минути по-късно Маркъс Рашфорд изравни, който наказа грешка на Фабиан Делф.

Лидерите отново излязоха напред след статично положение, като този път вече Отаменди се оказа голмайстор. Центриране на Давид Силва попадна в Лукаку, който опита да изчисти, но ритна топката в гърба на свой съотборник. При рикошета тя попадна в Отаменди, който от 2 метра нямаше как да сбърка и наказа Де Хеа.

Пет минути преди края на мача вратарят на гостите Едерсон направи ключово двойно спасяване, удържайки победата за своите.