Без Моуриньо Юнайтед изригна с голово шоу

Лингард, Марсиал и останалите в червено се разиграха и зарадваха Оле Гунар Солскяер с резултатна победа в дебюта му Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи с 5:1 Кардиф като гост в първия си мач след уволнението на Жозе Моуриньо.

Дебютът на новия треньор Оле Гунар Солскяер премина отлично, защото "червените дяволи" показаха настроение в играта си, каквото преди липсваше.

Още в 3-ата минута Маркъс Рашфорд изпълни пряк свободен удар през стената и откри резултата. В 29-ата минута Андер Ерера стреля отдалеч и след рикошет в Кънингам топката влезе във вратата за 2:0.

10 минути по-късно Кардиф върна интригата със спорна дузпа за игра с ръка на Рашфорд. Виктор Камараса стреля неспасяемо от бялата точка - 1:2.

Само след три минути обаче гостите осъществиха страхотна скоростна комбинация и Антони Марсиал я завърши за 3:1.

В 57-ата минута Джеси Лингард си спечели дузпа и сам я реализира за 4:1. В последната минута Лингард вкара още един път след асистенция на Погба за крайното 5:1.

Юнайтед продължава да е на шесто място, но вече на 8 т. от топ 4, докато Кардиф остава точно над зоната на изпадащите.