Украйна докосва Евро 2016

Ярмоленко вкара първия и асиситира за втория.

Националният отбор на Украйна направи решителна крачка към класирането си за европейското първенство следващата година след домакинска победа с 2:0 над Словения в Лвов.

Украинците решиха двубоя с по едно попадение в двете от полувремената пред погледа на президента на републиката Петро Порошенко.

За гостите играха добре познатите у нас Миливое Новакович и Роман Безяк, но те не успяха да помогнат на своите да постигнат по-добър резултат.

Вратарят на Словения Самир Ханданович направи много силен мач, въпреки че допусна два гола във вратата си.

Играчът на вечерта Андрий Ярмоленко откри в 22-та минута, а в началото на второто полувеме асистира на Йевхен Селезньов за втория гол, при който останаха съмнения за засада.

След 3 дни е реваншът в Марибор, а словенците ще се нуждаят от чудо, за да елиминират Украйна.