Челси повали Тотнъм при дузпите и се класира на финал

Челси беше по-добрият отбор днес и заслужаваше да триумфира накрая Снимка: Getty Images
Челси беше по-добрият отбор днес и заслужаваше да триумфира накрая

Челси се класира на финал за ЕФЛ Къп след успех над Тотнъм на "Стамфорд Бридж" с 2:1 в редовното време и 4:2 при дузпите.

"Сините" бяха загубили с 0:1 първия полуфинал, но бяха по-добри в реванша и заслужаваха да спечелят. Равният общ резултат след 180 минути наложи финалистът да се реши с изпълнение на дузпи, а там Челси беше точен при четирите си изпълнения, докато Тотнъм направи два пропуска и напусна турнира.

В 27-ата минута домакините откриха и изравниха резултата от двата мача. След изпълнение на корнер Н'Голо Канте чакаше на дъгата на наказателното поле и нанесе силен удар, който мина последователно между краката на Сисоко и вратаря Газанига, за да влезе в мрежата.

Десетина минуто по-късно Челси направи добра атака след изненадващо изпълнение на фаул, Аспиликуета получи отдясно и веднага намери Еден Азар, който покачи на 2:0.

Превъзходството на Челси през първата част можеше да доведе и до още голове, но в 50-ата минута Тотнъм се върна в сблъсъка с първия си точен удар. Дани Роуз центрира отляво, Фернандо Йоренте се пребори и нанесе труден удар с глава за 1:2.

До края на 90-те минути двата тима не успяха да си отбележат повече голове, като Оливие Жиру направи пропуск в самия край.

Правилото за гол на чужд терен не важи и по регламент съперниците преминаха направо към изпълнение на дузпи.

Тотнъм и Челси изпълниха по две дузпи без да допускат грешки, но при петото изпълнение Ерик Дайър прати топката високо над вратата. После Жоржиньо беше точен след странно изпълнение с подскок и Челси поведе с 3:2 при наказателните удари.

Тотнъм изпусна още една дузпа, тъй като Кепа отрази удара на Лукас Моура, а при финалния удар Давид Луис не трепна и изпрати Челси на финал.

Там лондончани ще срещнат Манчестър Сити.