Кошмарна грешка на Оспина съсипа Наполи (видео)

Чиро Имобиле с гол №20 от началото на сезона в Серия "А" Снимка: Getty Images
Чиро Имобиле с гол №20 от началото на сезона в Серия "А"

Кошмарна грешка на Давид Оспина коства точката за Наполи в дербито срещу Лацио. От нея се възползва Чиро Имобиле, който осем минути преди края на мача донесе успеха за домакините.

Двубоят вървеше спокойно към 0:0 до 82-рата минута, когато Оспина се забави с обработването на една топка, Имобиле му я открадна и веднага стреля към вратата. Ди Лоренцо се опита да я изчисти, но не успя и така Лацио взе ценната победа.

Това бе 20-ият гол за Имобиле в Калчото от началото на сезона. Лацио пък постави нов рекорд и за първи път в историята си постигна десет поредни победи в Серия "А".

Успехът отново доближи тима на Симоне Индзаги на три точки от лидерите Ювентус и Интер, докато Наполи остава на деветото място с актив от 24 точки.