Бака блести за Милан при успеха срещу Лацио

Бака блести. Снимка: getty
Бака блести.

Благодарение на Карлос Бака и Мбайе Нианг Милан победи Лацио с 2:0 в среща от междинния 5-и кръг на Серия А, а успехът прати отбора на Винченцо Монтела на 4-о място в класирането.

Още от самото начало „орлите“ започнаха да тормозят Джанлуиджи Донарума, но младият вратар показа, че е пределно концентриран и не допусна изненади.

До средата на полувремето Лацио доминираше на терена и създаваше повече положения от противника, но единствено пропуските на Марко Пароло и Сенад Лулич спираха гостите от това да поведат в резултата.

Защитата им обаче се пропука в 37-ата минута, когато Бака бе изпуснат, а колумбиецът не се нуждаеше от втора покана. Показа завидно хладнокръвие и изведе „росонерите напред“.

След почивката футболистите на Лацио вече нямаха онзи импулс, който ги водеше в началото на срещата, а Нианг пропусна отлична възможност в 55-ата минута.

Нападателят продължи с колебливите си изяви и редуваше добри отигравания с нелепи грешки, в 74-ата минута обаче успокои феновете на Милан, удвоявайки за 2:0, което означаваше и втора поредна победа за тима му в първенството.