И Байерн не намери сили да срази Хофенхайм

Двата гола паднаха през първото полувреме и бяха дело на момчетата на Юлиан Нагелсман. Снимка: getty

Хофенхайм остава непобедим и след 10-ия кръг в Бундеслигата. Тимът гостуваше на Байерн Мюнхен на „Алианц Арена“ и завърши 1:1 с шампионите.

В първенството има още два отбора, които не са регистрирали загуба от началото – Ред Бул Лайпциг и Байерн Мюнхен.

Двата гола паднаха през първото полувреме и бяха дело на момчетата на Юлиан Нагелсман. Карим Демирбей изведе Хофе напред в 16-ата минута, а в 34-ата Робен опита да намери Роберт Левандовски в наказателното на съперника, но в желанието си да изчисти топката Стивън Цубер я вкара в собствената си врата.

В края на мача пък Матс Хумелс улучи греда в опита си да материализира превъзходството на домакините.

В останалите мачове от кръга, които завършиха, Байер Леверкузен победи Дармщад 3:2, Хамбургер загуби от Борусия Дортмунд 2:5, Инголщад отстъпи на Аугсбург 0:2, а Фрайбург загуби от Волфсбург у дома 0:3.