Атлетико изхвърли Барса с инфарктен обрат, мадридско дерби на финала

Коке сложи началото на головото шоу в началото на втората част Снимка: Getty Images
Коке сложи началото на головото шоу в началото на втората част

Атлетико Мадрид удари Барселона с 3:2 във втория полуфинал за Суперкупата на Испания, изигран в Саудитска Арабия.

Така "дюшекчиите" се класираха на финала за трофея и в него ще спорят с градския съперник Реал Мадрид в неделя.

Тимът на Диего Симеоне изоставаше с 1:2 до 81-ата минута, но Барселона тотално рухна в последната фаза на срещата, допусна два гола, а можеше да инкасира и още.

Всички попадения паднаха след почивката, като Коке откри в самото начало на втората част.

Барселона обаче направи пълен обрат, като първо Лео Меси се пребори със Савич за една топка и простреля Облак с десния крак за 1:1.

После Антоан Гризман с глава наказа бившия си отбор за 2:1. Французинът направи добавка отблизо след изстрел на Суарес, също с глава, и страхотно спасяване на Облак.

В този период още два гола на каталунците бяха отменени след проверка с ВАР - първо заради игра с ръка на Меси, а после заради засада на Видал.

В 80-ата минута защитата на Барса се провали, резервата Витоло остана сам срещу Нето и беше препънат от вратаря - дузпа за Атлетико. Алваро Мората направи 2:2 от бялата точка.

Секунди по-късно трябваше да има и втора дузпа за мадридчани за игра с ръка на Пике, но съдиите не я отсъдиха. Все пак Атлетико завърши обрата с победен гол на Анхел Кореа в 86-ата минута, като при удара му топката все пак премина голлинията, въпреки намесата на Нето.

В края Барса се откри и Атлетико изпусна да победи по-убедително.