Барселона посрещна Коутиньо с успех над Леванте и 17 т. пред Реал

Суарес вкара за 2:0 и можеше да отбележи и още голове Снимка: Getty Images
Суарес вкара за 2:0 и можеше да отбележи и още голове

Барселона победи Леванте с 3:0 като домакин и продължава убедителния си ход без загуба в испанското първенство.

Звездното ново попълнение Филипе Коутиньо не се появи на "Камп Ноу" за мача, а обяснението от клуба беше, че не са искали да се измества фокусът от срещата. Представянето на бразилеца като играч на Барса ще бъде утре по обяд.

В 12-ата минута Меси откри резултата след комбинация с Жорди Алба. В 38-ата минута Луис Суарес направи 2:0 след подаване на Сержи Роберто, а третия гол отбеляза Паулиньо в 92-ата минута, получил пас по земя от навързалия няколко противници Меси.

Барселона води в класирането с 9 т. пред втория Атлетико Мадрид и с цели 17 пред големия съперник Реал. "Белия балет" обаче е с два мача по-малко и тази вечер гостува на Селта.