Легендите на Арсенал победиха тези на Милан

Кану може и да отбеляза хеттрик, но феновете се зарадваха най-много, след като Робер Пирес се разписа след пас на Фреди Люмберг
Паоло Ди Канио и Найджъл Уинтърбърн почти направиха възстановка на една паметна ситуация от 1998 година, но опитният Хауърд Уеб не се хвана

Кристиан Виери забоде два гола за Милан в типичния си стил
Легендите на Арсенал
Дузпата, с която Кану оформи хеттрика си

Легенди на Арсенал победиха такива на Милан в благотворителен мач пред пълните трибуни на „Емирейтс”. Нванкво Кану отбеляза хеттрик за успеха с 4:1.

След първия гол на Кану в 27-ата минута публиката започна да скандира „Венгер, привлечи го!” точно преди края на първата част Виери изравни, след като довкара избита топка от Дейвид Сийман, който спаси удар на Амброзини.

През второто феновете видяха още четири гола. Кану оформи хеттрика си, а най-силно вълнение по трибуните предизвика комбинацията между Фреди Люмберг и Робер Пирес, завършена безупречно от французина.

Кристиан Виери вкара втория си гол, след като пропусна дузпа, хваната от Сийман, но отново успя да довкара.

„Росонерите” бяха водени от Фабио Капело, а в отбора бяха още играчи като Паоло Ди Канио, Марсел Десаи, Кафу и Кристиан Абиати.

Двубоят събра над 1 млн. паунда, които ще отидат за построяване на игрища за футбол в Лондон, Йордания и Сомалия като част от проекта на фондацията на Арсенал.