Волфсбург спечели головото шоу срещу Байер

Волфсбург спечели головото шоу в Леверкузен

Волфсбург спечели головото шоу срещу Байер в 21-я кръг на Бундеслигата и измъкна победата с 5:4.

Срещата започна съкрушително за домакините, след като гостите поведоха с 3:0 в първия половин час на мача - Бас Дост вкара в 6-ата и 29-а минути, а Налдо беше точен в 17-ата. Това обаче не успя да прекърши духа на домакините и след почивката те върнаха два гола чрез Сон Хюн-Мин, който се разписа в рамките на пет минути - в 57-ата и 62-ата минути.

Бас Дост обаче отново увеличи аванса на Волсбруг на два гола, след като вкара за 4:2 още в 63-ата минута.

Хюн-Мин обаче отвърна с трети гол в 67-ата, а Карим Белараби изравни в 72-ата за радост на феновете на Байер.

Десет минути по-късно обаче Емир Спахич получи червен картон, а Бас Дост записа четвъртия си гол в последната минута на мача, който донесе и победата на Волфсбург в трилъра на „БайАрена".