ЦСКА завърши втори в редовния сезон след победа над Берое

ЦСКА е на пет точки зад Лудогорец и на три пред Левски. Снимка: Lap.bg
ЦСКА е на пет точки зад Лудогорец и на три пред Левски.

ЦСКА завърши редовния сезон на втора позиция след домакински успех с 2:0 над Берое в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Попадение на Тиаго през първата част и автогол на Ерол Алкан от гостите осигуриха трите точки на "армейците", които са на пет зад шампиона Лудогорец и на три пред вечния си съперник Левски.

В 14-ата минута националът Кристиян Малинов направи фрапантен пропуск, след като засече топката пред голлинията, но високо над напречната греда, вместо да отбележи. Малко по-късно натискът на "червените" логично доведе до откриване на резултата. В 18-ата минута Жоржиньо преодоля без проблем Матеус Леони и подаде на Тиаго Родригес, който с удар от десетина метра прониза Душан Перниш - 1:0.

Началото на второто полувреме за миг загатна, че Берое може да се върне в мача. Рубен Бригидо се отскубна от своя португалски сънародник Томаш и нахлу в наказателното поле, откъдето пробва шут от 13-14 метра, но топката премина над гредата.

Постепенно домакините обаче значително намалиха оборотите и макар да организираха немалко опасни атаки, чистите голови ситуации намаляха значително.

Резултатът се запази непроменен до втората минута на добавеното време, когато Ерол Алкан прониза собствената си врата.

"Червените" събраха 57 точки, изпреварвайки Левски (54). Лидерът Лудогорец има 62, след като по-рано днес отвя Септември с 6:0.