Резерва на резервите спаси Арсенал, Сити се промъкна напред с дузпи

Героят за "артилеристите" - 18-годишният Нкетия, се радва след изравнителния гол, който прати мача в продължения Снимка: Getty Images

Арсенал трябваше да премине през продължения в осминафинала за Купата на лигата срещу Норич, за да се класира напред след победа с 2:1.

Неочакваният герой за "топчиите" на "Емирейтс" беше тийнейджърът Едуард Нкетия, който влезе от скамейката пет минути преди края и вкара двата гола за домакините.

С изцяло резервен състав Арсенал не изглеждаше убедително и Норич поведе в 34-ата минута с гол на Джош Мърфи. Гостите имаха положения да решат всичко с втори гол, но не успяха и Нкетия изравни 15 секунди след появяването си в игра, засичайки отблизо отклонена топка след ъглов удар.

Така 18-годишният нападател вкара мача в продължения и в 6-ата минута на първото продължение се разписа с глава за победното 2:1.

Манчестър Сити премина през драмата на дузпите, за да отстрани първия в Чемпиъншип Уулвърхемптън и също да се класира на четвъртфиналите.

В мача на "Етихад" не липсваха ситуации пред двете врати, но редовното време и продълженията завършиха 0:0.

При дузпите Сити спечели с 4:1, след като Де Бройне, Яя Туре, Сане и Агуеро вкараха своите наказателни удари, а гостите пропуснаха при два от първите си три опита.

Победителят в миналото издание на турнира Манчестър Юнайтед нямаше подобни проблеми.

Тимът победи с 2:0 Суонзи като гост и продължава на четвъртфинал. Двата гола вкара Джеси Лингард в 21-ата и 59-ата минута.

Жозе Моуриньо също беше заложил на доста резерви, но Юнайтед доминираше в мача и не допусна затруднения.