Неймар, Кавани и ПСЖ забиха 6 шамара на критиците

Неймар вече изпълнява дузпите, но атмосферата в отбора изглежда перфектна Снимка: Getty Images
Неймар вече изпълнява дузпите, но атмосферата в отбора изглежда перфектна

Пари Сен Жермен разби с 6:2 Бордо у дома и се върна на победния път след изненадващото нулево равенство срещу Монпелие в предишния кръг.

Неймар и Единсон Кавани показаха категорично на всички, че дори да е имало някакви скандали помежду им, те са оставени в миналото.

Бразилецът се отчете с два гола, Кавани добави един, като Юлиян Дракслер, Тома Мюние и Килиан Мбапе също записаха имената си сред голмайсторите.

Именно Неймар откри резултата още в петата минута, а седем по-късно изведе по перфектен начин Кавани за 2:0.

В 21-вата минута Тома Мюние направи резултата класически, но след половин час игра домакините получиха гол, дело на Юнус Санкаре.

До края на първото полувреме обаче ПСЖ вкара още два. В 40-ата минута домакините получиха възможност да изпълняват дузпа, а зад топката застана Неймар. Бразилецът вкара, а първият, който го поздрави след гола, бе Кавани.

В последните секунди на частта Дракслер отбеляза за 5:1 с фамозно воле след прекрасен диагонален пас на Мбапе. Малко след началото на втората част и самият Мбапе получи шанс да се разпише, вкарвайки за 6:1.

В заключителните минути на терена се появи и Джонатан Кафу, който спечели дузпа за Бордо отбелязана от Малкълм за крайното 6:2.

С победата ПСЖ отново е еднолично начело с 22 точки, след като снощи Монако, който е с 19, също не успя да победи Монпелие у дома, завършвайки наравно 1:1. Това е първа загуба за сезона за Бордо, който остава на третата позиция с 15 точки.