Велик Карлос Тевес донесе титлата на Бока и целуна Марадона (видео)

Карлос Тевес се превърна в герой Снимка: Getty Images
Карлос Тевес се превърна в герой

С единствен гол на Карлос Тевес в 72-рата минута Бока Хуниорс спечели инфарктно титлата в Аржентина.

Бока победи гостуващия Химнасия Ла Плата с минималното 1:0, а Тевес прати „Бонбонера“ в екстаз с победното попадение, което не само донесе успеха в мача, но и титлата, и то само с точка пред големия враг Ривър Плейт, който допусна грешна стъпка в последния кръг.

Ривър завърши наравно 1:1 в гостуването си на Атлетико Тукуман и така „милионите“ изпуснаха титлата в последния ден от сезона и пропуснаха да триумфират в първенството за първи път от 2014 година насам.

Тевес отбеляза гола на радостта двайсетина минути преди края с мощен шут от дъгата пред наказателното поле и след не особено добра намеса на вратаря.

Легендата на Бока Диего Марадона, който в момента е треньор на Химнасия и в предпоследния кръг успя да спаси тима си от изпадане, за първи път се завърна на „Бонбонера“ като противников треньор.

Трибуните посрещнаха идола си подобаващо, а преди да вкара победното попадение Карлос Тевес отиде да поздрави големия си герой и го дари с целувка по устата.

Всичко това се случи и пред погледа на вицепрезидента Хуан Роман Рикелме, който заема тази позиция от декември.