Реал (Мадрид) остана без бекове

В мача Испания - Франция (1:1) Алваро Арбелоа стана третият краен защитник на Реал (Мадрид), получил контузия в тази пауза заради националните отбори Снимка: Getty Images
Рафаел ван дер Ваарт показа ясно, че е рано да бъде отписван за националния отбор на Холандия
Страховитото нападение на Аржентина се развихри и срещу Чили Снимка: ca2011.com
Страховитото нападение на Аржентина се развихри и срещу Чили

Интересната програма на световните квалификации във вторник вечерта предложи и съответните вълнуващи развръзки.

Испания не успя да постигне 25 победи поред, допускайки изравняване в последната минута за 1:1 с Франция на свой терен в Мадрид.

Нищо друго обаче не може да се сравнява с шокиращия резултат на мача на Олимпийския стадион в Берлин, където Германия водеше с 4:0 на Швеция, но позволи на скандинавците да стигнат до 4:4 в 93-ата минута!

Междувременно Италия затвърди позицията си на лидер в Група "В", след като се наложи с 3:1 над Дания.

Холандия разби Румъния като гост с 4:1, а Португалия отново разочарова, завършвайки 1:1 със Северна Ирландия.

Да видим кои бяха поуките за действащите лица снощи!

ПЕТ НЕЩА, КОИТО НАУЧИХМЕ ОТ СВЕТОВНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Първо беше Фабио Коентрао, после Марсело, а след това и Алваро Арбелоа - Реал (Мадрид) загуби трима от крайните си защитници по време на тази пауза заради националните отбори и Жозе Моуриньо със сигурност няма да е щастлив от това.

Коентрао се контузи при загубата на Португалия в Русия още в петък и тепърва ще минава още тестове, за да се установи състоянието му.

След това Марсело получи тежка травма на тренировка преди контролата на Бразилия с Япония.

Накрая Арбелоа, който се очакваше да бъде преместен вляво в схемата на Реал, за да замести двамата, бе сменен принудително по време на мача Испания - Франция (1:1) снощи.

Така авторът на гола срещу "петлите" Серхио Рамос ще излезе като десен бек срещу Селта в събота, а отляво вероятно ще видим позабравения Раул Албиол.

СуперМарио си е майстор от най-висока класа

Мнозина смятат, че Балотели не е правилно да бъде използван на върха на атаката като самотен нападател, но обстоятелствата го направиха именно такъв.

След безсмисления червен картон на Пабло Освалдо в първата минута на второто полувреме, се наложи Марио сам да води атаката на "адзурите" и отбеляза решителния трети гол при победата с 3:1 над Дания.

Към това трябва да добавим и подаването му към Рикардо Монтоливо, за попадението, с което Италия откри резултата.

Кристиано Роналдо май си беше взел почивка

Това, което ние, а и мениджърът на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл, научихме във вторник вечерта, бе, че понякога се случва дори и Роналдо да си вземе почивка от футболните подвизи.

Звездата на Португалия изглеждаше учудващо муден в началните минути на мача, а след това, въпреки че на моменти показа блясъка си, като цяло разочарова страхотно в своя мач номер 100 за страната си.

Смайващ бе контрастът между нагласата на двата отбора при равенството 1:1 в Порто.

Водени от Джони Евънс и Стивън Дейвис, с колектива и духа си ирландците превъзхождаха звездната селекция на Португалия, чиито играчи изглеждаха сякаш се срещат за пръв път...

Има още много хляб в Рафаел ван дер Ваарт

След като звездата на Хамбургер не бе повикан за мачовете срещу Турция и Унгария миналия месец, се заговори, че може би вече е изиграл последния си мач за националния отбор.

Само че подобни изводи се оказаха твърде прибързани, когато контузията на Уесли Снайдер накара Луис ван Гаал да включи 29-годишния футболист в групата за срещите с Андора и Румъния.

След като се разписа в петък за класическата победа над Андора, Ван дер Ваарт бе точен от дузпа и се отличи и с асистенция при успеха с 4:1 в гостуването на румънците.

Рафаел може би вече няма да е безспорен титуляр при "оранжевите", когато всички са здрави, но със своя опит и талант той все още има много какво да даде на тима.

Нападението на Аржентина е страховито и работи все по-добре заедно

Възпитаниците на Алехандро Сабея бяха притиснати до стената в първите 25 минути в Сантяго, но след това Лионел Меси и Гонсало Игуаин набързо наказаха домакините от Чили за техните пропуски.

С 12-ия си гол за годината с националната фланелка Меси изравни рекорда на Габриел Батистута, а до края на 2012 остава да се изиграят две контроли през ноември със Саудитска Арабия и Бразилия, така че постижението на Батигол най-вероятно ще бъде подобрено от трикратния носител на "Златната топка".

Атакуващият квартет в състав Игуаин - Агуеро - Ди Мария - Меси отново показа с каква страховита мощ разполагат в предни позиции "небесносините", но отново си проличаха и някои слабости в отбрана.

Все пак повод за оптимизъм е стабилността и спокойствието на Езекил Гарай, който се налага като основна фигура в центъра на защитата.