Успешен дебют за Моуриньо начело на Тотнъм

Тотнъм победи Уест Хем в лондонското дерби, което даде старта на 13-ия кръг във Висшата лига.

Жозе Моуриньо направи победен дебют начело на Тотнъм в лондонското дерби с Уест Хем, което даде начало на 13-ия кръг в Премиършип. До началото на второто полувреме "шпорите", които гостуваха на градския си съперник, водеха с 3:0, но допуснаха два късни гола за крайното 3:2.

Така Жозе Моуриньо запази традицията да не губи в дебютите си, като единственото му поражение в първи мач начело на отбор си остава това начело на Бенфика, когато започна треньорската му кариера през 2000 г.

Тотнъм заигра по-добре от самото начало на мача и стигна до попадение десетина минути преди края на първото полувреме. Деле Деле Али изведе Хьон-Мин Сон, кореецът финтира и след това прати топката покрай вратаря Роберто. Попадението даде още по-голяма увереност на гостите и те вдигнаха темпото в следващите минути, а малко преди почивката стигнаха до второто попадение. Али спаси една топка на тъчлинията и успя да я насочи към Сон, който напредна и с ниско центриране намери Моура на далечната греда - 0:2.

В 49-ата минута Хари Кейн направи резултата 0:3. Защитата на "чуковете" изпусна капитана на гостите след центриране на Орие и английският национал с глава прати топката в мрежата.

В 73-тата минута влезлият като резерва Майкъл Антонио отбеляза за Уест Хем, а в 89-ата VAR справедливо отмени попадение на Деклан Райс заради засада.

Домакините все пак се добраха до втори гол в даденото 6-минутно продължение чрез Анжело Огбона, но да потърсят точката вече бе твърде късно.

Успехът в дебюта на Моуриньо бе първи за Тотнъм като гост в първенството от повече от 10 месеца! За последно "шпорите" бяха спечелили визита в Премиършип срещу изпадналия Фулъм на 20 януари.