Байерн унищожи Дортмунд в дербито

Левандовски отбеляза два от головете за Байерн.

Само преди седмица Байерн загуби с 1:5 гостуването си на Айнтрахт и ръководството уволни Нико Ковач. За временен наставник бе назначен Ханси Флик, който изведе баварците до разгромна победа с 4:0 у дома над Борусия Дортмунд в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Две попадения за успеха реилизиа Роберт Левандовски, а едно добави Серж Гнабри. Матс Хумелс от състава на вестфаленци пък си отбеляза автогол. Така Байерн се доближи само на точка от лидера в класирането Борусия Мьонхенгладбах, който в неделя приема Вердер.

Това бе шести пореден успех на баварците над Борусия на "Алианц Арена" в среща за първенство при голова разлика 26:3.

В 17-ата минута Левандовски откри сметката си. Бенжамен Павар центрира към поляка, който с глава опъна мрежата зад Бюрки.

В 27-ата минута Байерн на два пъти се размина с втори гол след удари на Коман и Серж Гнабри.

Втората част започна като по поръчка за тима на Байерн. Томас Мюлер напредна отляво и подаде към връхлитащите Левандовски и Гнабри. Полякът не успя да засече, но съотборникът му не пропусна. Ситуацията беше щателно преразгледана от ВАР заради съмнения за засада на Мюлер, но повторенията показаха, че той е бил в своята половина при подаването към него.

Двайсетина минути преди края Левандовски довърши съперника с още един гол на сметката си - 3:0 за Байерн.

И това обаче не беше краят, защото в 79-ата Матс Хумелс отклони топката в собствената си врата и разгромът вече беше факт.