Сити и Арсенал с безкомпромисни победи

Арсенал смачка Борнемут с 4:0 на „Емирейтс” след три последователни загуби у дома
Кевин де Бройне се завърна с гол при победата с 4:0 над Борнемут след над два месеца извън терените заради контузия

Арсенал и Манчестър Сити не се отказват от битката за титлата, като и двата тима постигнаха победи в съботния следобед.

„Артилеристите” постигнаха 4:0 у дома срещу Уотфорд след голове на Алексис Санчес и Алекс Иуоби през първата част и на Ектор Белерин и Тио Уолкът през втората.

Манчестър Сити пък надигра с класическото 3:0 Борнемут като гост. Фернандо откри резултата, а Кевин де Бройне се завърна от контузия с гол, удвоявайки резултата.

Белгиецът бе извън терените от края на август, но вече е на линия за „гражданите” за най-важната част от кампанията. Серхио Агуеро направи 3:0, като головете за Сити паднаха в рамките на само 12 минути в самото начало на двубоя – между 7-ата и 19-ата.

Крайното 4:0 оформи Александър Коларов в добавеното време.

Арсенал вече има 58 точки на третата позиция, на три зад втория Тотнъм и на осем зад лидера Лестър. Манчестър Сити е четвърти с 54, като и четирите отбора имат еднакъв брой изиграни мачове – по 31.

Уест Хем допусна изравняване срещу Кристъл Палас у дома, след като първо обърна от 0:1 до 2:1, но Гейл донесе точката за гостите.

Суонси успя да се върне от два гола пасив в гостуването си на Стоук Сити и грабна ценна точка от „Британия”.

Съндърланд и Уест Бромич не успяха да се победят в нулево равенство.

Гол в добавеното време донесе победа с 3:2 на Норич срещу гостуващия Нюкасъл. „Свраките” на два пъти изравняваха, но в самия край на мача капитулираха и загубиха ценна точка в битката за оцеляване.