Франция удари 4 шамара на Холандия, "лалетата" са далеч от Световното

Новото попълнение на ПСЖ Мбапе вкара накрая, за да направи разгрома пълен Снимка: Getty Images
Новото попълнение на ПСЖ Мбапе вкара накрая, за да направи разгрома пълен

Франция смаза с 4:0 Холандия в мач от квалификационна група "А" за Мондиал 2018, където е и България.

Превъзходството на "петлите" на "Стад дьо Франс" беше впечатляващо и те откриха след 14 минути игра. Зашеметяващо бърза атака изведе Антоан Гризман сам срещу Силесен и нападателят завърши между краката на вратаря за 1:0.

През второто полувреме Кевин Строотман набързо си изкара два жълти картона и беше изгонен, а с човек по-малко Холандия рухна окончателно. След няколко сериозни пропуска французите направиха 2:0 в 73-ата минута. Тома Лемар намери топката от въздуха и със страховит удар отбеляза най-красивия гол на вечерта. В 88-ата минута отново Лемар направи 3:0 на празна врата след подаване на Гризман.

Влезлият като резерва Килиан Мбапе довърши "лалетата" в 92-ата минута при още една контраатака.

Така Франция се откъсна като лидер в групата с 16 т., три повече от втория Швеция, докато Холандия е на четвърто място с 12 т. и изглежда все по-далеч от участие на Световното първенство.