Величествен Икарди повали Милан с хеттрик

Капитанът вкара и трите гола за Интер, представянето му в мача беше великолепно и той винаги беше един ход пред Бонучи и останалите защитници на Милан Снимка: Getty Images

Интер надви градския съперник Милан с 3:2 в атрактивното и емоционално дерби на Милано от осмия кръг на Серия А.

Дузпа в 90-ата минута донесе инфарктната победа на символичните домакини, преди това те на два пъти повеждаха, но Милан показа непримиримост и успяваше да се върне в мача.

Герой за тима си стана капитанът на Интер Мауро Икарди, който отбеляза хеттрик и зарадва синьо-черните тифози на "Джузепе Меаца".

Срещата започна равностойно, но Интер нанесе първия удар. В 28-ата минута Кандрева се измъкна отдясно и отправи остро фалцово центриране, а дебнещият Икарди засече с майсторско докосване - 1:0 за "нерадзурите".

До края на полувремето играта на Милан не вървеше особено добре, макар че в 44-ата минута Фабио Борини се озова на изстрелна позиция отдясно на вратата и Ханданович трябваше да спасява удара му в близкия ъгъл.

През втората част Милан заигра доста по-добре и в 56-ата минута възстанови равенството.

Сусо получи твърде много пространство пред наказателното поле, нагласи топката на левия си крак и стреля неспасяемо в далечния ъгъл за 1:1.

В 62-ата минута Ханданович блокира изстрел на Бонавентура и в следващата атака Интер отново поведе. Икарди открадна топката и намери Перишич, хърватинът проби през няколко противници и върна на Икарди, който засече точно и това центриране - 2:1.

В 81-ата минута Борини центрира, Бонавентура стреля и макар че Ханданович спаси удара му, после имаше нещастието сам да довкара топката във вратата си, с което резултатът стана 2:2.

Двата отбора продължиха да търсят победата и в 87-ата минута резервата Едер можеше да завърши много добра атака на Интер, но шутът му беше блокиран.

При последвалия корнер Рикардо Родригес напълно излишно задържа Д'Амброзио в наказателното поле, въпреки че топката излизаше извън терена, и съдията отсъди дузпа за Интер.

От бялата точка Мауро Икарди отново беше точен и с третия си гол донесе победата - феновете на "нерадзурите" вече можеха да празнуват.

Интер излезе на второ място в класирането с 22 т., на две от водача Наполи. Разочарованията за Милан продължават и тимът е десети с 12 т.