Португалия не удържа срещу Мексико на "Казан Арена"

Преди началото на двубоя двата тима отдадоха почит към жертвите от големия горски пожар в Португалия. Снимка: Getty

Европейският шампион Португалия не успя да започне участието си на Купата на конфедерациите с победа и завърши наравно 2:2 с Мексико. За „мореплавателите“ вкараха Рикардо Куарешма и Седрик Соарес, а за съперника се разписаха Хавиер Ернандес и Ектор Морено.

Мачът завърши драматично, като двата състава си размениха по едно попадение в последните пет минути на срещата.

Куарешма даде аванс за португалците в 35-ата минута с удар отблизо след асистенция на Роналдо.

Само седем минути след това Хавиер Ернандес възстанови равенството с удар с глава след центриране на Карлос Вела.

През втората част играта не предложи множество интересни ситуации пред двете врати. В 86-ата минута Седрик Соарес отново даде аванс за Португалия с диагонален шут и рикошет, който затрудни вратаря Гийермо Очоа.

В добавеното време Ектор Морено с глава изравни за крайното 2:2 след изпълнение на ъглов удар.

По-късно тази вечер в мач от група "Б" на турнира Камерун ще играе срещу Чили.