Аталанта и Интер са в Шампионска лига. Де Роси се сбогува с "Олимпико"

"Олимпико" изпрати един от големите си герои през последните години.

Последният кръг в Серия "А" предложи драма по италиански. За няколко минути Милан помечта, че е хванал последния влак за Шампионската лига, но в крайна сметка "росонерите" останаха извън борда за сметка на градския си съперник Интер.

"Нерадзурите" бяха допуснали на Емполи да им изравни у дома - 1:1, докато Милан водеше с 3:2 като гост на СПАЛ. Тимът на Гатузо си тръгна с победата, но Интер също се добра до трите точки с попадение на Раджа Наинголан 8-9 минути преди края на редовното време.

Аталанта приключи невероятния си сезон с 3:1 като домакин на Сасуоло и завърши трети.

Но освен битката за Шампионската лига, последният кръг бе очакван и заради сбогуването на Даниеле де Роси с Рома. "Вълците" победиха с 2:1, а тифозите пяха песни за любимеца си, който прекара 18 години в първия тим.

Де Роси бе сменен в 81-вата минута от Юндер под бурните овации на препълнения "Олимпико".

Драма имаше и в дъното на таблицата. Фиорентина и Дженоа направиха 0:0, което стигна на "грифоните" да се спасят. Те събраха 38 точки, колкото и Емполи, но към Серия "Б" се отправят тосканците.