Сити продължава с победната серия, сломи Уест Хем

С двата си гола Стърлинг беше главно действащо лице в поредната победа на Сити за сезона

Манчестър Сити постигна трета поредна победа от началото на сезона в Премиършип. „Гражданите" победиха Уест Хем като домакини с 3:1.

Още в 7-ата минута Рахийм Стърлинг получи подаване от Нолито и с лекота откри резултата с първия си гол от началото на сезона.

В 18-ата минута Фернандиньо вкара с глава за 2:0 след центриране от фаул на Де Бройне. До края на първото полувреме именно Де Бройне пропусна отлична възможност да убие всякаква интрига в мача.

През втората част Уест Хем намали резултата чрез Михаил Антонио. В 58-ата минута той получи центриране във вратарското поле и отбеляза с глава за 1:2.

В 75-ата минута Агуеро удари с лакът в лицето защитника на Уест Хем Уинстън Рийд, но съдията му спести директен червен картон. Последния си гол за днес Сити вкара в добавеното време на срещата. Точен беше отново Стърлинг, който финтира вратаря и спокойно вкара от малък ъгъл за крайното 3:1.

Така Сити събра пълен актив от 9 точки, колкото имат още Челси и Манчестър Юнайтед. С най-добра голова разлика обаче "гражданите" заемат първото място в класирането.