Погба донесе успеха на Франция срещу Холандия

Далечен шут в 30-ата минута и слаба намеса на вратаря осигуриха победния гол на Погба и важна крачка за французите към първото място в група А Снимка: Getty Images

Франция постигна победа с огромна важност при гостуването на Холандия в световна квалификация от група А. Мачът завърши 1:0 за "петлите", а единствения гол вкара най-скъпият футболист в света Пол Погба с далечен шут в 30-ата минута, при който вратарят Маартен Стекеленбург не се намеси особено добре.

След победата Франция дели първото място в групата с Швеция, като и двата отбора имат по 7 точки и еднаква голова разлика. Следват Холандия с 4 т. и България с 3.

В два от останалите мачове Белгия и Португалия постигнаха нови разгромни резултати в своите групи. Португалия удари Фарьорските острови с 6:0 като гост, след като преди няколко дни победи Андора със същия резултат. Белгия победи с 6:0 Гибралтар, а нападателят Кристиан Бентеке вкара най-бързия гол в световни квалификации в историята - още в седмата секунда.