Лудогорец на върха за Великден

Иван Стоянов вкара гол за Лудогорец, с което попаденията му за клуба в "А" група за 2 сезона вече са 21. Снимка: DonBalon.eu

Лудогорец ще срещне Великден като лидер в "А" група, след като победи у дома Черноморец с 3:0. Шампионът не стигна лесно до точките, като първият гол падна чак в 59-ата минута, дело на словенската резерва Роман Бежяк. После вкараха Иван Стоянов и пак Бежяк, но в първия час от мача гостите се представиха стабилно и изглеждаше трудно Лудогорец да пробие силната им защита.

Черноморец бе застигнат и от куп нещастия. Не стига, че треньорът Димитър Димитров-Херо бе наказан и гледа мача от трибуните, а трима основни играчи се контузиха и напуснаха до 55-ата минута.

С победата Лудогорец има аванс от 2 т. пред Левски 5 кръга преди края на първенството. Ден по-рано "сините" победиха сравнително безпроблемно в Пловдив местни Локо с 1:0.

В следващия кръг лидерът гостува на Етър в Сливен, а Левски приема Миньор. Прекият сблъсък, който вероятно ще реши титлата, е на 18 май в София.

Литекс победи трудно с 2:0 Монтана, а головете паднаха в последните 20 минути. След мача Христо Стоичков отново бе бесен, но този път май не конкретно на рефера от двубоя, а ... някак по инерция.

"Поели сме ангажимент към човека, който е начело на клуба и смятам, че до момента не сме го изложили - изрече Камата. - Има някои външни фактори, които пречат. Кой им помага, кой не им помага, да затаим дъх и да не правим анализи на други отбори. Да не казваме кой е мафиот и кой нямало да играе в турнирите. Каквото и да се занимаваме и да говорим, те си карат едно и също. Има фрапантни грешки, които не са от недоглеждане. Аз се боря с мафията, боря се да ги ликвидирам, да ги махам. Знаете, че с един не говоря, а за другия, предводителя, съвсем. Отдавна съм се разграничил от тази система, която е в българските корени - да чакаме, че някой съдия ще ни помогне."

Ботев (Вр) много трудно би Етър с победен гол от дузпа в 83-ата минута - 2:1. Успехът съхранява шансовете на тима от Враца за оставане в елита, докато странното формирования от Велико Търново и Сливен вече реално потъна в "Б" група - спасението е на 8 т. разлика.