Ботев изпусна Щутгарт

Ботев изпусна да победи Щутгарт в Бургас

Ботев пропусна да победи германския Щутгарт в домакинството си от третия квалификационен кръг на Лига Европа - мачът между двата тима в Бургас завърши 1:1. Гостите поведоха в 67 минута чрез Ведад Ибишевич, а в 73 минута резервата Валери Домовчийски изравни за „канарчетата".

Ботев игра силно пред 15 000 свои привърженици, които създадоха страхотна атмосфера по трибуните на стадион „Лазур". В последните минути на мача играчите на Ботев изпуснаха две чисти положения, които можеха да променят напълно изхода на срещата.

Ботев натисна Щутгарт от първите минути на мача, като Станимир Стоилов заложи на същите 11 титуляри, които преди седмица отстраниха хърватския Жрински.

Още в 10 минута след пробив отдясно на Тодор Неделев той центрира и намери Борис Галчев, но ударът му беше блокиран от защитник на Щутгарт.

25 минути след началото на мача Неделев получи възможност да открие резултата, след като беше изведен от Галчев, но Свен Улрайх спаси удара му. Минута по-късно Мариян Огнянов също стреля към вратата на гостите, но без успех.

Двата тима играха с поделено надмощие до края на първата част, а след почивката картината започна да се променя, след като мина над един час от началото на мача. В 67 минута влезлият като резерва Александру Максим намери точно Ибишевич и той беше точен с глава. 6 минути по-късно Ромарио Кортзорг стреля силно към вратата на Щутгарт, Улрайх не отигра топката по най-добрия начин и дотичалият Домовчийски беше точен от няколко метра.

9 минути преди края на мача домакините изпуснаха златен шанс да поведат в резултата - Сивард Спрокел получи топката от Ромарио и влезе на скорост в наказателното поле, но стреля неточно. В 84 минута Ромарио също направи неточно отиграване, въпреки че имаше сериозен шанс да вкара.

Веднага след мача треньорът на Ботев Станимир Стоилов обяви, че резултатът не е справедлив, въпреки че призна, че е доволен от играта на своите.

„Доволен съм от играта, но смятам, че резултатът е несправедлив. Щутгарт владееше повече топката - обясни Стоилов. - Не допуснахме нито едно голово положение за съперника ни, но допуснахме грешка и ни вкараха гол. Головите положения са 3:1 в наша полза в този мач."

Стоилов обясни, че британският рефер Лий Пробърт е можел директно да изгори Константин Рауш, който фаулира Абел Анисе.