Безжалостен Байерн разцепи Борусия Дортмунд на три

Борусия Дортмунд отново не успя да спре Робен, който откри резултата с марково изпълнение Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен показа, че се движи уверено нагоре с Юп Хайнкес начело и спечели с 3:1 дербито в Бундеслигата срещу Борусия Дортмунд.

Пред над 80 000 на "Сигнал Идуна Парк" шампионите на Германия откриха резултата срещу домакините в 17-ата минута. Тогава Ариен Робен се разписа за пореден път срещу един от любимите си съперници с безпощаден удар в горния десен ъгъл.

Борусия реагира, но Ярмоленко не успя да преодолее Улрайх очи в очи с него. Почти веднага след това Левандовски пропусна за Байерн, а Кагава удари греда за жълто-черните.

В 37-ата минута Кимих центрира, Левандовски засече триково топката, тя се отби във Вайгъл и стана неспасяема за Роман Бюрки - 2:0 за гостите.

През второто полувреме Ярмоленко и Обамеянг не успяха да върнат Борусия в мача, а Левандовски направи нови пропуски за Байерн. В 67-ата минута при прострелно центриране на Алаба никой не успя да засече топката и тя влетя директно във вратата на Бюрки за 3:0.

Две минути преди края Марк Бартра вкара почетно за домакините, но победата си остана за Байерн, който вече има 4 т. преднина на върха в класирането пред втория РБ Лайпциг и 6 пред днешния си съперник.