Ливърпул наби Юнайтед пред 100 000 души, Шакири вкара със задна ножица (видео)

Мане даде началото на разгрома Снимка: Getty Images
Мане даде началото на разгрома

Ливърпул би убедително Манчестър Юнайтед с 4:1 в една от звездните контролни срещи от турнира International Champions Cup.

Така макар и в приятелски мач, отборът на Юрген Клоп зарадва феновете с победа над големия съперник след 6 поредни мача без успех срещу "червените дяволи".

Пред над 100 000 зрители в Мичиган, Ливърпул пропусна няколко положения, преди да открие чрез Садио Мане, който вкара дузпа в 27-ата минута. Нарушението беше срещу Салах.

Още в 31-ата минута Андреас Перейра изравни със страхотен удар от фаул, но през втората част Ливърпул нанесе тежките си удари.

В 65-ата минута Даниел Стъридж използва асистенция на Шакири и направи 2:1, после Ливърпул получи втора дузпа и Шей Оджо я вкара за 3:1.

Десетина минути преди края Джердан Шакири блесна с гола на мача - задна ножица при центриране отляво, с което и крайният резултат набъбна до 4:1.