Фалстарт за Манчестър Юнайтед в Лига Европа

Промените в титулярния състав се отразиха зле на Юнайтед и отборът загуби безславно при гостуването на Фейенорд

Манчестър Юнайтед се провали в първия си мач от групите на Лига Европа. Тимът на Жозе Моуриньо загуби с 0:1 при гостуването на Фейенорд и показа изненадващо беззъба и стихийна игра.

За гостуването в Холандия Жозе Моуриньо беше направил няколко промени в състава, които не се отразиха добре на "червените дяволи". Рууни и контузеният Мхитарян бяха извън групата, а Ибрахимович започна на скамейката. Атаката водеше Маркъс Рашфорд, подпомаган от Марсиал, Мата и Погба.

Те обаче не успяваха да създават опасности пред вратата на Фейенорд, домакините също рядко поглеждаха към противниковата врата. В средата на второто полувреме Моуриньо направи тройна смяна и вкара в игра Ибрахимович, Мемфис Депай и Ашли Йънг, но и те не успяха осезаемо да променят представянето на Юнайтед.

Вместо това Фейенорд направи светкавична контраатака в 79-ата минута, при която Йоргенсен центрира отдясно и притичалият Тони Вилхена откри резултата - 1:0 за домакините. При атаката обаче имаше засада на Йоргенсен, която страничният съдия не отчете.

До края Манчестър Юнайтед се хвърли напред, но отново не успя да създаде кой знае какви положения. В 91-ата минута Ибрахимович стреля от фаул, но Брадли Джоунс спаси, а малко по-късно прозвуча и последният съдийски сигнал.

В другия мач от група A Заря Луганск и Фенербахче завършиха 1:1.