Евертън се разписа, но не успя да спре Сити

Рахийм Стърлинг отбеляза 100-тния гол в клубната си кариера Снимка: Getty Images
Рахийм Стърлинг отбеляза 100-тния гол в клубната си кариера

Манчестър Сити запази изоставането си от пет точки до лидера Ливърпул след победа над Евертън като гост с 3:1.

Още в началото на срещата Тио Уолкът получи неприятен удар с топката в главата и трябваше да бъде изнесен на носилка, а на негово място се появи Алекс Иуоби.

В 12-ата минута Рияд Марез направи невъобразим пропуск, след като от четири-пет метра не успя да се разпише, а стреля в напречната греда.

Сити все пак поведе в 24-ата минута чрез Габриел Жезус, който бе заел мястото на Серхио Агуеро на върха на таката. Бразилецът засече центриране на Кевин де Бройне и с глава откри резултата.

10 по-късно „карамелите“ изравниха. Грешка на Фернандиньо, който отново играеше като централен бранител заради проблемите на Пеп Гуардиола в тази линия, позволи на Шеймъс Колман да излезе на добра позиция и да прехвърли Едерсон, а точно преди топката да премине голлинията Доминик Калвърт-Люин с глава я довкара и „открадна“ гола за себе си.

През втората част Сити натисна и с голове на Рияд Марез директно от пряк свободен удар и Рахийм Стърлинг взе трите точки. Голът за Стърилнг пък бе под №100 за него в клубната му кариера – 77 за Сити и 23 за Ливърпул.

„Гражданите“ остават на второто място с 16 точки, на пет зад мърсисайдци, докато Евертън има седем на 15-ата позиция.