Манчестър Сити бързо се върна към победите

Стърлинг вкара най-бързия гол на сезона, а Сити очаквано записа нов успех Снимка: Getty Images
Стърлинг вкара най-бързия гол на сезона, а Сити очаквано записа нов успех

Манчестър Сити победи с 3:1 Уотфорд на "Етихад" и бързо се върна към победите във Висшата лига след нулевото равенство с Кристъл Палас преди няколко дни.

Рахийм Стърлинг отбеляза най-бързия гол за сезона до момента и само след 38 секунди игра откри резултата. Той засече центриране на Лерой Сане.

И по-нататък "гражданите" нямаха особени проблеми, тъй като в 13-ата минута Кабаселе засече във вратата си центриране на Де Бройне и си вкара автогол за 2:0. В 63-ата минута Серхио Агуеро използва грешка на вратаря на Уотфорд Аурелио Гомес и покачи на 3:0.

Гостите върнаха един гол чрез Андре Грей десетина минути преди края и завършиха силно мача, но Сити вече си беше осигурил победата.

Така тимът на Пеп Гуардиола продължава да е убедителен лидер в класирането и отново се откъсна на 15 т. пред втория Манчестър Юнайтед.

Тотнъм също записа победа - 2:0 в гостуването на последния Суонзи.

Хари Кейн остана резерва и се появи в игра в 68-ата минута, а заместникът му Фернандо Йоренте откри резултата в 12-ата минута. Испанецът вкара с глава след центриране от фаул на Ериксен, но беше в явна засада и голът не трябваше да бъде признат.

Минута преди края Кейн пусна прекрасен пас към Деле Али, който след два последователни шута направи 2:0.

С трите точки Тотнъм се изкачи на петото място в класирането, с две пред шестия Арсенал.