Ман Ю, Реал, Байерн и още интересни контроли

Реал (Мадрид) записа загуба в дебюта на Рафа Бенитес. Морган Де Санктис ликува, след като спаси дузпата на Данило.
Морган Шнайдерлен отбеляза дебютното си попадение за Манчестър Юнайтед и донесе победата с 1:0 над мексиканския Америка
Късен гол на Самир Насри донесе минимален успех на Сити над австралийския Мелбърн.
Томас Мюлер отбеляза два при разгрома над Валенсия с 4:1
Санти Касорла ликува след гола си срещу Евертън. Арсенал спечели финала с 3:1 и грабна трофея на „Премиършип Ейжа Трофи”.

Манчестър Юнайтед започна с победа предсезонната си подготовка. „Червените дяволи” победиха мексиканския Америка с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза новото попълнение Морган Шнайдерлен още в петата минута.

Градският съперник на Юнайтед – Манчестър Сити – също стигна до минимален успех. „Гражданите” победиха австралийския Мелбърн Сити с 1:0 след гол на Самир Насри в края на срещата. Най-скъпият англичанин – Рахийм Стърлинг изгледа мача на новия си отбор от трибуните и бе освиркван от австралийските фенове при всяка негова поява на видеостената.

Рафаел Бенитес претърпя крах в дебюта си начело на Реал (Мадрид). „Белия балет” изигра скучни 90 минути срещу Рома в турнира „Интернешънъл Чемпиънс Къп” и двубоят завърши 0:0. Стигна се до дузпи, при които новото попълнение на „кралете” Данило пръв сгреши, а Сейду Кейта отбеляза победната дузпа за „вълците”.

Байерн (Мюнхен) разби Валенсия с 4:1 в друга интересна контрола. Томас Мюлер се разписа на два пъти през първата част, а Тиаго Алкантара и Роберт Левандовски добавиха още две попадения през втората. За „прилепите” точен бе Родриго между двата гола на Мюлер.

Междувременно, Артуро Видал потвърди, че ще напусне Юве това лято чрез Instagram. Според спекулациите, чилиецът е сигурно ново попълнение точно на баварците.

Арсенал пък победи Евертън с 3:1 във финала на „Премиършип Ейжа Трофи”. Тио Уолкът изведе „артилеристите” напред през първата част, а Санти Касорла и Месут Йозил през втората направиха резултата класически. Рос Баркли пък успя да върне едно попадение за „карамелите” 15 минути преди края на срещата.

Стоук Сити спечели битката за третото място в същия турнир, след като победи сборен отбор на Сингапур с 2:0. Головете за „грънчарите” отбелязаха Стийв Сидуел и Марко Арнаутович.