Барселона разгроми Леванте с 5:0

Луис Суарес влезе като резерва и вкара петия гол за Барселона срещу Леванте

Лионел Меси вкара 23-я си хеттрик в своя мач №500 за Барселона, а каталунският гранд разгроми Леванте с 5:0 в мач от испанското първенство. Така Барселона отново е само на точка зад Реал, който спечели с 2:0 срещу Депортиво Ла Коруня в събота.

Каталунците вече имат 11 поредни победи във всички турнири, с което изравниха постижението си от сезон 2008-2009, постигнато под ръководството на Пеп Гуардиола.

Неймар откри в 17 минута срещу Леванте след акробатично воле, а след това Неймар беше точен в 38-ата, 59-ата и 65-ата минути, като третият му гол беше от дузпа. Съдията я свири, след като Иван Лопес събори Неймар в наказателното поле на гостите.

Малко по-късно Луис Енрике извади Неймар, а на мястото му влезе Луис Суарес. Уругваецът имаше само 4 гола този сезон, но в 73 минута вкара гол със задна ножица, след като получи точен пас от Адриано.

Почти 75 000 зрители приветстваха победата на Барселона на „Камп Ноу", а гостите от Леванте в нито един момент от мача нямаха и малък шанс да се надяват да се сдобият с инициативата в играта.