Стоук шокира Арсенал с гол на дебютант

Хесе и Сайдо Бераино изработиха гола в началото на втората част, който Арсенал така и не успя да върне Снимка: Getty Images

Арсенал рухна 0:1 срещу Стоук Сити като гост и още във втория кръг на Висшата лига записа неприятна издънка.

Гол на новото попълнение Хесе Родригес, който беше привлечен от ПСЖ преди броени дни, стигна на Стоук за победата. Хесе впечатли и в други ситуации, когато надиграваше защитата на Арсенал и създаваше опасности пред Петър Чех.

През първото полувреме гостите също създадоха ситуации, но Бътланд спаси удари на Уелбек и Рамзи.

Две минути след почивката Стоус поведе след добро подаване на Бераино в наказателното поле, което Хесе оползотвори и с хубав удар разстреля Чех за 1:0.

До края опитите на Арсенал да обърне мача бяха безуспешни и не помогна дори златната резерва Оливие Жиру, чийто удар с глава в 94-ата минута не намери вратата.

В 73-ата минута гол на Лаказет беше отменен заради много тънка засада.

Така Арсенал си остава с трите точки, които има от победата над Лестър в първия кръг. С 3 т. вече е и Стоук.