Барса настигна Реал след труден успех над Хетафе

Барса настигна Реал след труден успех над Хетафе Снимка: Getty Images

Барселона записа труден успех с 2:1 над Хетафе у дома и временно се изравни по точки – по 52, с лидера в класирането Реал Мадрид.

Гол на домакините в средата на първото полувреме бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение на Алан Ниом срещу Самюел Юмтити. Хетафе показваше зъби.

В 34-тата обаче Барса поведе след прекрасна комбинация между Лионел Меси и Антоан Гризман.

Капитанът на каталунците изведе французина с брилянтен пас сам срещу вратаря и с елегантен прехвърлящ удар Гризман даде аванс на домакините.

Само пет по-късно дойде и вторият гол за Барселона. Жуниор Фирпо, който бе влязъл като резерва на мястото на контузения Жорди Алба, центрира отляво, топката стигна до Сержи Роберто, който направи резултата 2:0.

Това бе и първото попадение на каталунците в Ла Лига от назначението на Кике Сетиен, в което Меси няма участие. Аржентинецът се разписа веднъж и направи шест асистенции в този период.

Крайното 2:1 оформи резервата на Хетафе Анхел Родригес в 66-ата минута със страхотен удар от въздуха.