Страсти, греди и червен картон, но без голове: Рома и Лацио не се победиха

Битка и оспорвани ситуации не липсваха в дербито, но голове така и не паднаха Снимка: Getty Images
Битка и оспорвани ситуации не липсваха в дербито, но голове така и не паднаха

Лацио и Рома завършиха 0:0 на "Олимпико" в римското дерби от Серия "А", което още повече завърза битката за топ 4 в калчото.

Съперниците създадоха достатъчно положения за гол, но не успяха да си вкарат, като Рома на два пъти удари гредите, а Лацио завърши с човек по-малко и въпреки това също можеше да вкара в края.

В класирането двата тима остават с равни точки - по 61, и са трети и четвърти в таблицата, а петият Интер е на точка зад тях.

Срещата започна припряно с доста грешки на футболистите. През първата част Рома беше на сантиметри от гола, но Бруно Перес стреля в гредата.

В 80-ата минута Стефан Раду от Лацио беше изгонен за втори жълт картон и това отвори мача. Първо "орлите" пропуснаха чисто положение при контраатака, после на другата врата Стракоша спаси изстрел на Джеко, а секунди след това босненецът стреля с глава и уцели гредата.

В края Сергей Милинкович-Савич опита да вкара с фалцов удар от огромна дистанция, но и това не се получи. Така двете нули останаха на таблото и във второто италианско дерби за деня след това между Милан и Наполи.