Роналдо и Манджукич повалиха и Интер

Роналдо записа още една асистенция през сезона за намиращия се в страхотна форма Манджукич Снимка: Getty Images

Безмилостен Ювентус надделя над Интер с 1:0 като домакин в дербито, дало началото на кръга в Серия "А".

"Нерадзурите" показаха добър футбол и дадоха сериозен отпор на шампиона, но изпуснаха своите положения.

Първата част премина при поделено надмощие, но най-сериозното положение създадоха гостите.

В 29-ата минута Галярдини стреля от чиста позиция и уцели гредата. Веднага след това пропуск направи и Иван Перишич.

Последваха по-добри минути за Ювентус и Джорджо Киелини стреля с глава след корнер, но Ханданович спаси.

След почивката отново и двата тима направиха обещаващи атаки и развоят на мача беше труден за предвиждане. В 66-ата минута обаче Юве използва своя момент.

Кансело центрира отляво и поднесе идеална топка на Марио Манджукич, който отблизо с глава откри за 1:0.

Усилията на гостите до края не доведоха до никаква реална опасност пред Войчех Шчезни и резултатът остана непроменен.

Така Ювентус се откъсна на първото място и вече има 11 т. пред втория Наполи и 14 пред третия Интер.