Епична издънка за Реал, загуба и край на головата серия

Мачът на завръщането на Роналдо се оказа кошмарен за Реал, разликата с Барселона вече е 7 точки Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се провали на "Сантяго Бернабеу" срещу Бетис и записа шокираща загуба с 0:1 в мач от петия кръг на испанската Ла Лига.

След ялова и безидейна игра и допуснат гол минута преди края, "Белия балет" вече се намира едва на седмо място в класирането и изостава със 7 т. от лидера Барселона.

Издънката се случи точно при завръщането на Кристиано Роналдо в Ла Лига. Той изигра първия си двубой за сезона в първенството, след като изтърпя наказанието си за червения картон и бутането на съдията в мача за Суперкупата на Испания.

Именно CR7 обаче пропусна едно от най-сериозните положения на Реал в двубоя, когато някъде от точката на дузпата шутира много неточно. Натискът на домакините доведе до още доста неточни удари, а Бетис се защитаваше и чакаше своите шансове, а те не бяха малко. На два пъти обаче и гредите спасиха Бетис, при удари на Карвахал и Гарет Бейл.

Няколко минути преди края гол на гостите правилно беше отменен заради засада, но в 94-ата минута те вкараха победно попадение. Серхио Рамос покри засадата при центриране на далечната греда и Санабрия се разписа с глава.

За капак на всичко, Реал не успя да вкара гол за пръв път от април 2016 г. и приключи рекордната си серия от 73 поредни мача, в които се разписва поне веднъж.