Без Роналдо Реал си върна първото място с бой над Ейбар

Бензема празнува с другите голмайстори на Реал днес Хамес Родригес и Марко Асенсио Снимка: Getty Images

Реал Мадрид е обратно на върха в Ла Лига след категорично 4:1 в гостуването на Ейбар.

Без получилия разтежение Кристиано Роналдо и наказаните Алваро Мората и Гарет Бейл, "Белия балет" не срещна особени проблеми и реши всичко в мача още през първото полувреме.

В 14-ата минута Бензема откри резултата, след като получи добро центриране отляво, първият му удар беше спасен от Родригес, но при добавката вече нямаше как да сбърка. В 25-ата минута отново Бензема вкара за 2:0, засичайки топката след центриране от пряк свободен удар.

Хамес Родригес направи 3:0 само 4 минути по-късно след асистенция на Бензема, а в 60-ата минута към голмайсторите се присъедини и Марко Асенсио, направил добавка след удар в гредата на Хамес.

За домакините вкара Рубен Пеня в 72-ата минута.

Победата изстреля Реал на първото място в класирането на две точки пред Барселона. Сега и двата тима са изиграли по 25 мача в първенството, но по-късно Барса приема Селта и отново ще е с мач повече от прекия си конкурент.