Рамос пропусна дузпа и си вкара автогол при загуба на Реал

Рамос няма да иска да си спомня този мач срещу бившия си отбор Снимка: Getty Images
Рамос няма да иска да си спомня този мач срещу бившия си отбор

Севиля победи Реал Мадрид с 3:2 като домакин и остави "кралете" на трето място в Ла Лига с 3 т. зад втория Атлетико Мадрид.

Треньорът на гостите Зинедин Зидан беше пуснал доста резерви в игра и футболисти като Роналдо, Бейл, Кроос и Модрич изобщо не бяха в групата.

Бен Йедер откри за домакините в 25-ата минута, а в края на първата част Лаюн донесе втори гол на Севиля. В 58-ата минута Реал получи дузпа, но Серхио Рамос тресна гредата от бялата точка.

В 83-ата минута отново Рамос беше антигерой с автогол за 3:0, след който победата на Севиля изглеждаше сигурна. Борха Майорал обаче върна едно попадение за гостите три минути по-късно, а в края Серхио Рамос все пак успя да вкара от дузпа, макар че за Реал вече беше късно да измъкне нещо от мача.

Малко по-рано шампионите от Барселона разгромиха Виляреал с 5:1 на "Камп Ноу" и продължават без загуба в първенството два кръга преди края.

Коутиньо откри в 11-ата минута, а малко по-късно Паулиньо удвои. В края на полувремето Меси покачи на 3:0. Никола Сансоне вкара почетния гол за Виляреал в 54-ата минута, след което в края дойдоха минутите на Усман Дембеле, разписал се два пъти в 87-ата и 90-ата.

Барселона показа невероятна ефективност и вкара петте си гола при общо шест точни изстрела в мача.