Азар поведе Челси към победа над Уотфорд

Азар върна Челси към победите след загубата от Лестър Снимка: Getty Images
Азар върна Челси към победите след загубата от Лестър

Челси взе трудна победа с 2:1 като гост на Уотфорд в късния мач за деня от Висшата лига и дръпна с 2 т. на Арсенал в борбата за топ 4.

Преди почивката най-интересното се случи в добавеното време. Първо Челси вкара след светкавична контраатака, при която Ковачич намери Еден Азар, белгиецът финтира вратаря и завърши с левия крак за 1:0.

Две минути по-късно Роберто Перейра изравни със зашеметяващ гол, при който стреля от въздуха извън наказателното поле директно след корнер и прати топката точно в ъгъла - 1:1.

След почивката първо Уотфорд поиска дузпа, след като Давид Луис събори Деулофеу, но съдията остана безмълвен. Малко по-късно реферът даде дузпа за Челси за очевидно нарушение на вратаря Бен Фостър срещу Еден Азар.

Самият Азар изпълни безпогрешно от бялата точка и даде преднина на "сините". Попадението се оказа последно в мача и Челси взе трите точки, с които събра общо 40 на четвъртото място в класирането.

Петият Арсенал е с две точки по-малко, а третият Манчестър Сити има 44.