Арсенал удържа успеха над Евертън, Обамеянг е на върха при голмайсторите

С двата си гола днес Обамеянг вече има 17 от началото на сезона и се изравни на върха при голмайсторите във Висшата лига с Джейми Варди (Лестър) Снимка: Getty Images

Арсенал победи Евертън с 3:2 на "Емирейтс" в последния мач за деня от Висшата лига.

В зрелищен двубой, който можеше да завърши с всякакъв знак, "артилеристите" изстрадаха победата, макар че повечето положения и точни удари бяха за съперника им.

Още в първата минута Калвърт-Люин откри за Евертън след лошо изчистване на Давид Луис.

Арсенал обаче стигна до пълен обрат с голове на Еди Нкетия за 1:1 и после на Пиер-Емерик Обамеянг за 2:1.

В самия край на полувремето Ричарлисон направи 2:2, след като минимално отклони отиващата към вратата топка и тя излъга Бернд Лено, минавайки между краката му.

30 секунди след подновяването на играта Обамеянг с глава вкара втория си гол, а асистенцията беше на Никола Пепе отдясно.

Евертън тръгна да изравнява, но в 72-ата минута Лено отрази удар отблизо срещу Доминик Калвърт-Люин. Към края Нкетия можеше да реши всичко за Арсенал, но гредата спаси Пикфорд.

В добавеното време отново Калвърт-Люин стреля опасно, този път с глава, отново обаче не намери мрежата.

В класирането Арсенал вече е девети с 37 т., на 7 зад четвъртия Челси. Евертън отиде на 11-о място с 36 т.