Арсенал победи Челси с дузпи, нов провал за Мората

Новото попълнение на Челси Жоржиньо преследва Обамеянг Снимка: Getty Images
Новото попълнение на Челси Жоржиньо преследва Обамеянг

Арсенал победи Челси в поредната контрола от турнира International Champions Cup.

Редовното време в Дъблин завърши 1:1, след като "топчиите" изравниха с последния удар в мача, а при дузпите те надделяха с 6:5.

Антонио Рюдигер се разписа за Челси с глава след корнер още в 5-ата минута. Впоследствие и двата тима имаха добри положения, като първо бяха тези за "сините". Алваро Мората даже пропусна дузпа през първата част, след като стреля лошо и Чех спаси удара му.

В последната минута на редовното време Александър Лаказет засече центриране отдясно и на празна врата изравни резултата, за да достигне срещата до изпълнение на дузпи.

При наказателните удари двата тима бяха безгрешни до 5:5, когато Рубен Лофтъс-Чийк изпусна за Челси, а Алекс Иуоби отбеляза решаващата дузпа, с която донесе победата на "артилеристите".