Ювентус отнесе Милан след гафове на Донарума и вдигна Купата на Италия

Бенатия вкара два гола във финала, а центриранията на Миралем Пянич от корнери донесоха общо три попадения на Юве Снимка: Getty Images

Ювентус разби Милан с 4:0 във финала за Купата на Италия на "Олимпико" в Рим и спечели трофея за 4-и пореден път (общо 13-и в историята си).

След много силно второ полувреме, "бианконерите" не оставиха шанс на съперника си и са много близо до още един дубъл в Италия, тъй като само точка ги дели от титлата.

Първото полувреме беше равностойно, но през втората част Юве натисна и в 56-ата минута Мехди Бенатия откри резултата с глава след корнер.

За три минути между 61-ата и 64-ата последваха много сериозни гафове на вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума, след които интригата приключи. В 61-ата минута изстрел на Дъглас Коща мина през ръцете на Донарума за 2:0, а после той изпусна топката след центриране от ъглов удар и Бенатия вкара втория си гол в мача за 3:0.

Кошмарът за Милан стана пълен в 76-ата минута, когато Никола Калинич си вкара автогол с глава, и то отново при ъглов удар, изпълнен от Миралем Пянич.

"Старата госпожа" е на прага на исторически четвърти пореден дубъл в италианския футбол, а треньорът Масимилиано Алегри ще стане първият треньор в Европа с такова постижение.